Studia licencjackie

Aplikacje internetowe i mobilne – studia

Kto dzisiaj nie korzysta z aplikacji internetowych i mobilnych? Takich osób jest coraz mniej, przyzwyczajeni jesteśmy do wszechobecnych nowych technologiach i nie wyobrażamy sobie bez nich życia.

Aplikacje tworzone są przez absolwentów a czasem nawet studentów kierunków informatycznych.

Chociaż może nam się wydawać, że wszystko, z czego korzystamy na komputerze, laptopie czy smartfonie zostało zaprojektowane przez olbrzymie korporacje, nic bardziej mylnego.

Wiele z nich tworzonych jest przez młodych ludzi, jedni projektują i tworzą dla własnej satysfakcji inni na zlecenie firm informatycznych.

Czego nauczą się studenci? Systemów zarządzania treścią, podstaw grafiki komputerowej, projektowania oraz optymalizacji stron internetowych, tworzeniem stron internetowych, zarządzania bazami danych, tworzenia aplikacji internetowych, tworzeniem aplikacji mobilnych, technologii mobilnych, bezpieczeństwa informatycznego oraz inżynierii oprogramowania.

Jakkolwiek dobrze wyposażeni w wiedzę nie byliby wykładowcy dla każdego kierunku studiów najważniejsza jest praktyka.

To właśnie, dlatego coraz większą uwagę skupią się na zajęciach warsztatowych praktycznych oraz niejako zmusza studentów do odbycia praktyk zawodowych.

Nie sposób opanować wiedzę opierając się tylko na teorii szczególnie na kierunkach, które tak szybko się rozwijają i zmieniają.

Informatyka, nowe technologie to kierunek pełen wyzwań by nieustannie podnosić swoje kompetencje proporcjonalnie do pojawiających się możliwości technologicznych.