Studia licencjackie

Grafika wydawnicza studia

Grafika pozornie kojarzona tylko z obsługą programów graficznych z poziomu komputera w teorii to połączenie nie tylko umiejętności pracy z programami, ale przede wszystkim zmysł i wyczucie smaku do tego nieszablonowe i kreatywne podejście.

Grafika wydawnicza zasadniczo nie różni się od innych specjalizacji grafiki, to są zwykle je rozróżnia to sam proces tworzenia projektu natomiast umiejętności graficy posiadają bardzo zbliżone.

Czego uczą się studenci na kierunku grafiki wydawniczej? Teorii w zakresie zagadnień historii grafiki oraz projektowania, typografii, edycji książki, cyfrowego przetwarzania obrazu oraz fotografii no i oczywiście programów graficznych.

Czy trzeba skończyć studia by pracować, jako grafik wydawniczy? Zasadniczo nie, na swojej drodze spotykamy wielu ludzi, którzy nie posiadają wykształcenia kierunkowego a są fachowcami w swojej dziedzinie, ale jest to zdecydowanie trudniejsze.

Do tego by bez odpowiedniego przygotowania warsztatowego i merytorycznego zajmować się tak wąską działalnością potrzeba niezwykłych pokładów samodyscypliny, zaparcia i chęci poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Studia pozwalają posiąść nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również wymianę doświadczeń i umiejętności.

Wielu ludzi decyduje się na podjęcie studiów, mimo iż pracują w branży właśnie po to by poznać nie tylko nowe programy, ale podczas zajęć zaczerpnąć świeżej energii, jeśli nie od innych studentów to od wykładowców, którzy są nie tylko teoretykami, ale i praktykami.