Studia licencjackie

Laboratorium programowania urządzeń mobilnych

Laboratorium programowania urządzeń mobilnych to jeden z przedmiotów obowiązujących na kierunkach związanych z informatyką i IT. W pierwszej fazie edukacji studenci zostają wprowadzeni w świat systemów i urządzeń mobilnych w sposób ogólny i bardziej teoretyczny niż praktyczny.

Następnie poznają języki programowania, inżynierię programowania, zagadnienia sieciowe. Na kolejnych etapach poznają grafikę na urządzeniach mobilnych, programowanie dla różnych systemów operacyjnych oraz programowanie webowe to wszystko w oparciu o praktykę w postaci zajęć laboratoryjnych, warsztatowych, odbywanych praktyk zawodowych.

Podczas zajęć laboratoryjnych studenci zmuszeni są do praktycznego wykorzystania swojej wiedzy teoretycznej, która nie może być jedyną. Nowe technologie zmieniają się każdego dnia, każde nowe urządzenie posiada aktualizację lub całkowicie nowe funkcje.

Przyzwyczajać się do nich nie mogą ani użytkownicy ani specjaliści szeroko pojętego IT, ponieważ stale muszą uczyć się czegoś nowego. Kierunki informatyczne, technologiczne są bardzo rozwojowe a co za tym idzie, są kierunkami dla osób, które podejmą wyzwanie nieustannego uczenia się.

Proces ewolucji technologicznej nie zamierza się zatrzymać wręcz przeciwnie nim nowe rozwiązanie zostanie zaakceptowane przez użytkowników projektanci myślą nad udoskonaleniem. Im więcej zajęć praktycznych, warsztatowych tym lepsze przygotowanie do pracy posiada absolwent.

Jest to jedna z widocznych zmian prowadzenia zajęć dydaktycznych dzisiejszych czasów.