Studia licencjackie

Systemy i infrastruktura IT Poznań

Poznań to miasto studenckie to tutaj każdego roku przyjeżdżają tysiące nowych studentów, którzy mają do wyboru wiele uczelni zarówno państwowych oraz prywatnych. Bez względu na rodzaj uczelnie miasta między sobą rywalizują o jak największą ilość kandydatów podobnie jest z konkurencją międzyuczelnianą. Dzięki temu powstają nowe kierunki, prowadzone są drugie rekrutacje.

W dobie nowych technologii kandydaci rejestrują się i zgłaszają udział w rekrutacji na studia online, chyba, że uczelnia prowadzi egzaminy wewnętrzne, do których niezbędna jest obecność kandydata. Nowe technologie to nie tylko udogodnienie, ale również kierunki studiów chociażby w zakresie systemów i infrastruktury informatycznej. Kierunek ten opiera się bardziej na administracji sprzętem i systemów operacyjnych, instalacją.

Jeszcze do niedawna wszystkie kierunki związane z IT i nowymi technologiami były wrzucane do „jednego worka” bez względu na specjalizację jak wąska by nie była, była to informatyka. Dzisiaj każdy wie, że jest to termin bardzo szeroki i odnoszący się do wielu aspektów od systemów po projektowanie i oprawę graficzną po urządzenia, które są w przypadku IT niezbędne. W Poznaniu jest kilka uczelni, które oferują studia z IT państwowe i prywatne.

Na korzyść tych drugich działa to, że więcej zajęć prowadzonych jest w charakterze praktycznym, warsztatowym poza tym wiele z nich prowadzonych jest przez specjalistów danej dziedziny posiadających nie tylko wiedzę, ale praktykę i osiągnięcia w dziedzinie.