Studia licencjackie

Trener biznesu – studia

Jeszcze w nie tak odległych czasach tylko nieliczni posiadali wykształcenie wyższe, można powiedzieć, że była to swego rodzaju elita. Dzisiaj wraz z oczekiwaniami pracodawców wzrasta ilość ludzi wykształconych, jedni edukują się w ramach zainteresowań i celów zawodowych inni dla potrzeby posiadania dyplomu.

Każdego roku pojawiają się nowe kierunki i nowe specjalizacje takie, o których nikt nawet by kilka lat temu nie pomyślał. Co jest najbardziej zaskakujące, że nowe kierunki cieszą się ogromną popularnością szczególnie wśród osób, którym zależy na uzupełnieniu wcześniej nabytej wiedzy.

Kim właściwie jest trener biznesu i czy takiego zawodu można się nauczyć podczas studiów? Stricte taki kierunek oferowany jest przez uczelnie na poziomie uzupełniających studiów podyplomowych. Korzystają z nich osoby, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie na kierunkach: socjologia, dziennikarstwo, zarządzanie, marketing lub zarządzanie zasobami ludzkimi.

Oczywiście osoby, które ukończyły inny kierunek nie są dyskwalifikowane. Absolwenci tegoż kierunku nabywają wiedzę na temat: analizy potrzeb szkoleniowych oraz ich metody, badań efektowności, tworzenia warsztatów oraz szkoleń, strukturę prezentacji oraz wystąpień publicznych.

Na tego rodzaju kierunkach ważna jest nie tyle teoria, ale przede wszystkim praktyka. Ponieważ studia prowadzone są na poziomie uzupełniającym praktyki zawodowe nie są obowiązkowe a uczelnie organizują zajęcia w oparciu o warsztaty i doświadczenia przekazywane przez samych trenerów.